Atostogų pavaduotoją išleidęs Utenos ligoninės direktorius D.Drunga: per žiniasklaidą virusas plinta, o realybėje kol kas neplinta

Utenos ligoninės darbuotojai šiomis dienomis pasigedo direktoriaus pavaduotojo medicinai S.Naumkino.

Ligoninei vadovaujantis D.Drunga 15min teigė, kad jo pavaduotojas antradienį išėjo atostogų.

„Pandemija ir visuotinis čia izoliavimas paskelbtas buvo tiktai vakar“, – sakė jis.

Pasaulio sveikatos organizacija koronaviruso plitimą pandemija paskelbė trečiadienį.

„Tai per žiniasklaidą virusas plinta, o realybėje kol kas neplinta. Kai turi vieną atvejį, tai tiesiog negali žmonių atostogų sustabdyti, kai jie yra kažką susiplanavę. Vienas atvejis buvo tuo metu, kai išleidome pavaduotoją atostogų“, – atsakė jis į 15min pastebėjimą, kad apie viruso plitimą tuo metu rašė žiniasklaida.

Ir pavaduotojo atostogos nėra kažkokia bėda. Tuo labiau, kad kitą ketvirtadienį jis jau bus darbe.

Ligoninė, anot direktoriaus, yra parengtyje – karantinas įvestas, kur nukreipti sergančius koronavirusu ar įtariant infekciją, visi žino.

„Ir pavaduotojo atostogos nėra kažkokia bėda. Tuo labiau, kad kitą ketvirtadienį jis jau bus darbe“, – kalbėjo jis.

Tiesa, jei išvyko į užsienį ir jei laikysis taisyklių, pavaduotojas darbe ketvirtadienį nebus – keturiolikai dienų turės saviizoliuotis ir gyventi karantino sąlygomis.

Problemos nemato

D.Drunga sakė turintis du pavaduotojus, o atostogaujantis S.Naumkinas yra pavaduojamas.

„Visos sistemos veikia. Jeigu dabar mes nusprendžiame, kad pradedame griauti viską aplinkui, tai taip. Bet pasižiūrėkit, kad yra atgalinė data – išėjo žmogus antradienį, antradienis buvo paskutinė diena. Dabar jau mes ieškome kažkokių pateisinimų ar pasmerkimų penktadienio ryto žiniomis“, – kalbėjo jis.

Anot ligoninės vadovo, gavęs atostogų prašymą vadovas jo netenkinti gali nebent kažkuo remdamasis.

Jis svarstė, kad pavaduotojas būtų atšaukęs atostogas arba jų nėjęs, jei antradienį būtų žinojęs tai, ką Lietuva sužinojo ketvirtadienį popiet.

Paklaustas, ar tiesa, kad pavaduotojas išvyko į Egiptą, D.Drunga sakė to negalintis nei patvirtinti, nei paneigti.

„Tai yra asmeniniai dalykai žmogaus“, – patikino jis.

Su S.Naumkinu 15min susisiekti nepavyko.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Aurelijus Veryga

Luko Balandžio / 15min nuotr./Aurelijus Veryga

Penktadienį brifinge apie atostogaujantį Utenos mediką paklaustas sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė: „Blogai. Aš galvoju, kad jie gali ir neturėti kaip grįžti ir su kuo.“

Ministras priminė sakęs, kad keliones reikia stabdyti, o išvykusiems – grįžti namo.

Jis neatmetė, kad daug skrydžių bus atšaukta ir žmonės tiesiog liks užsienio šalyse.

Penktadienį SAM praplėtė rizikingomis laikomų šalių sąrašą, į jį pateko ir Egiptas.

Atostogauja nemažai gydytojų

Penktadienį Utenos ligoninė feisbuke paskelbė, kad S.Naumkinas – ne vienintelis atostogaujantis.

„Mus pasiekė informacija apie socialiniuose tinkluose galimai skleidžiamą paniką ir panieką sveikatos priežiūros specialistams ar administracijos darbuotojams, esantiems atostogose ar planuojantiems atostogauti“, – rašo ligoninė.

Utenos ligoninė informavo turinti beveik 500 darbuotojų, o pagal Darbo kodeksą jie visi turi teisę į kasmetines atostogas.

„Šiuo metu ligoninėje atostogauja 7 gydytojai, 19 slaugytojų ir du administracijos darbuotojai. Puikiai suprantame, kiek šiandien yra baimių ir neatsakytų klausimų dėl COVID-19 viruso. Bet Utenos ligoninė dirba įprastu ritmu, teikia visas paslaugas ir vykdo visus Sveikatos apsaugos ministerijos ir Utenos rajono savivaldybės administracijos nurodymus dėl pasiruošimo COVID-19“, – teigiama pareiškime.

Praėjus kelioms valandoms po pokalbio su D.Drunga, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė apie dar tris koronaviruso atvejus Lietuvoje.

Ketvirtadienį valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas A.Veryga uždraudė lietuviams keliauti į kai kurias šalis, atšaukiami renginiai, uždarytos mokyklos, universitetai.

Naujausią informaciją apie koronavirusą skaitykite čia.

Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys 15min studijoje ketvirtadienį pareiškė, kad rengiamasi situacijai, kai virusas ims plisti nuo žmogaus žmogui.

„Parengtis yra pilna, medikai sako, kad neišvengsime plitimo, kai virusas ims plisti nuo žmogaus žmogui“, – 15min studijoje kalbėjo G.Surplys.