15min.lt

Paskutinė linksmybių baruose ir kavinėse naktis: A.Verygos įpareigojime – nuo rytdienos darbo laiko trumpinimas iki 22 valandos

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Ištuštėjęs penktadieninis Vilniaus senamiestis

Nurodoma, kad atstumas tarp lankytojų turi būti ne mažesnis nei 1 metras ir užtikrinta galimybė tinkamai rankų higienai.

Nurodoma, kad atstumas tarp lankytojų turi būti ne mažesnis nei 1 metras ir užtikrinta galimybė tinkamai rankų higienai.

Įsakyme viešojo maitinimo įstaigos įpareigojamos užtikrinti tinkamą aplinkos valymą ir dezinfekciją.

Taip pat viešojo maitinimo įstaigoms rekomenduojama organizuoti maitinimo paslaugų teikimą vengiant artimo kontakto – nuotoliniu būdu, kuomet gyventojai maistą užsisako išsinešimui ar pristatymui.

„Įpareigoti viešojo maitinimo įstaigas nustatyti sutrumpintą darbo laiką paslaugoms teikti t.y. iki 22 valandos“, – kartu sakoma A.Verygos pasirašytame dokumente.

Rūtos Andre nuotr./Irena Marozienė

Vilniaus restorano „Amatininkų užeiga“ savininkė Irena Marozienė feisbuke parašė, kad dėl to ši maitinimo įstaiga laikinai naktimis nebedirbs.

„Labai atsiprašau mūsų „Amatininkų užeigos“ naktinių fanų. Po 30 metų nebedirbsim (laikinai) naktimis. Išgyvenau blokadą, reketą, bankų griūtis, … išgyvensim ir virusą“, – rašė verslininkė.

Barai – ir taip pratuštėję

Europoje toliau sparčiai plintant virusui COVID-19, penktadienį tiek prezidentas Gitanas Nausėda, tiek A.Veryga kreipėsi į gyventojus, ragindami kaip įmanoma labiau socialiai izoliuotis, kuo mažiau lankytis viešose vietose.

Kaip pavyzdį, kaip dėl koronaviruso plitimo grėsmės šiuo metu neturėtų būti, A.Veryga nurodė anksčiau įprastą žmonių gausą vakarais Vilniaus gatvėje sostinėje.

Centrinės Vilniaus gatvės iš tiesų ištuštėjo.

Penktadienio vakarą, po 20 valandos, 15min apsilankė šioje ir keliose aplinkinėse gatvėse – Islandijos, Vokiečių, Savičiaus, Stiklių, kur pakalbino sutiktus praeivius, pasižiūrėjo, kiek žmonių buvo kai kuriuose čia veikiančiuose baruose.

Kovo 13-osios vakaras sostinės centre labiau priminė pirmadienio ar antradienio, o ne į savaitgalį „traukiančio“ miesto vaizdą.

Kovo 13-osios vakaras sostinės centre labiau priminė pirmadienio ar antradienio, o ne į savaitgalį „traukiančio“ miesto vaizdą.

Pagrindinėse gatvėse buvo nedaug praeivių, populiariuose baruose – gerokai mažiau žmonių nei įprastai tokiu metu penktadienį.

Automobilių eismas – palyginti labai neintensyvus.

Tiesa, kiek vėliau praeivių šiek tiek daugėjo. Tačiau centrinė miesto dalis vis tiek nepanašėjo į tą, kokią paprastai galima pamatyti savaitės pabaigos vakarą ar savaitgaliais.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Ištuštėjęs penktadieninis Vilniaus senamiestis

Prie vieno baro Islandijos gatvėje sutiktas Tomas pasakojo, kad į miestą išėjo turėdamas progą – švenčia kolegės gimtadienį. Susirinko nedidelė kompanija, darbo kolektyvas.

Vaikinas teigė pernelyg nesibaiminantis dėl koronaviruso. „Jauniems, sakė, nesikabina. Kažkaip nebijome“, – kalbėjo jis.

Jauniems, sakė, nesikabina. Kažkaip nebijome.

Tomas pasakojo besiimantis įprastinių apsaugos nuo koronaviruso priemonių.

„Kaip visą laiką – rankas plauti. Ką aš žinau, vengiu didesnių sambūrių, krepšinio varžybų, kurių jau nebėra, ir taip toliau“, – nurodė jis.

Tomas pastebėjo, kad žmonių, kaip penktadienio vakarą, miesto centre nėra daug, būdavo daugiau.

„Kaip penktadienį, šiaip iš tikrųjų gatvės pratuštėjusios“, – įvertino vaikinas.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Ištuštėjęs penktadieninis Vilniaus senamiestis

Prie kito baro Islandijos gatvėje su draugais sutikta Ieva į miestą išėjo be progos, kaip penktadienio vakarą. Ji taip pat pastebėjo, kad centrinės Vilniaus gatvės labai patuštėjo.

Paklausus apie G.Nausėdos ir A.Verygos raginimus kuo labiau saviizoliuotis, vengti viešų vietų, mergina šyptelėjo: „Mes paskutinį, ir namo“.

„Mes paskutinį, ir namo“.

Nepaisant šiandien paskelbtos informacijos apie užfiksuotus naujus koronaviruso atvejus, Ieva sakė nelabai besibaiminanti. Paklausus, ar imasi kokių apsaugos priemonių, vienas šalia jos stovėjęs draugas sakė, kad nesibučiuoja.

„Rankas dažniau plauname ir dezinfekcinį skystį naudojame“, – pridūrė Ieva.

Kirto gėlių pardavėjoms

Du Vokiečių gatvėje sutikti vaikinai teigė einantys susitikti su draugais. Jiems Vilniaus centras taip pat pasirodė tuštokas.

Vaikinai tikino koronaviruso nebijantys. „Vis tiek visi kada nors mirsime“, – nueidami sakė jie.

Vilniaus ir Islandijos gatvių sankryžoje gėles kasdien pardavinėjančios moterys skundėsi, kad žmonių gerokai sumažėjo.

„Labai daug mažiau. Praktiškai tuščia“, – pabrėžė viena jų.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Ištuštėjęs penktadieninis Vilniaus senamiestis

„Kaip jūs galvojate, ar čia normalu yra mūsų Lietuvoje, ar ne? Todėl, kad yra neteisingai padarytas, įvestas sprendimas. Kodėl „Maximos“ neuždaro? Kodėl didelių parduotuvių neuždaro, kodėl jos visos veikia? O tie žmonės, kurie moka didelius mokesčius už nuomą, kaip jiems tada gyventi?“, – Islandijos ir Vilniaus gatvės barų link mostelėjo kita gėlių pardavėja.

Kodėl „Maximos“ neuždaro? Kodėl didelių parduotuvių neuždaro, kodėl jos visos veikia?

Ji sakė, kad dabar, palyginus su tuo, kas buvo, neparduoda visiškai nieko. „Ekonomika – minus“, – pabrėžė moteris.

Kartu gėlių pardavėja aiškino nebijanti koronaviruso, nes jos imunitetas esą labai geras.

Prie vieno baro su draugais sutiktas Žygimantas į miestą išėjo švęsti savo gimtadienio.

„Nes gimtadienis. Gimtadienį reikia švęsti“, – apie tai, kodėl neatsižvelgė į valdžios raginimus kiek įmanoma vengti viešų vietų, paaiškino vaikinas.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Ištuštėjęs penktadieninis Vilniaus senamiestis

Jis tikino nebijantis užsikrėsti koronavirusu. „Baras apsisaugojęs, limituoja žmonių kiekį, tai mes pasitikime baru“, – sakė jis.

Baras apsisaugojęs, limituoja žmonių kiekį, tai mes pasitikime baru.

Žygimantas, kaip ir kiti kalbintieji penktadienio vakarą, sutiko, kad miestas – neįprastai patuštėjęs.

Ramina pasirūpinę apsauginėmis priemonėmis

Kai kurie Vilniaus barai šiomis dienomis suskubo informuoti žmones, kad dėl koronaviruso grėsmės jie savo veiklos nestabdo.

Vienas sostinės senamiestyje įsikūręs baras savo feisbuke penktadienį paskelbė, kad jokie draudimai neapribojo jo veiklos ir viliasi, kad lankytojai neišsigąs bei užsuks atsipalaiduoti.

„Jei baiminsitės paspausti ranką, žinokit, kad fantazijai ribų nėra, o etiketą tokioje situacijoje galima ir pamiršt, tad sveikinkis su pirštine, sumuškime kojomis ar dar kaip įmantriai – sukurkite saugų pasisveikinimo būdą!“, – sakoma įraše baro feisbuko paskyroje.

Jei baiminsitės paspausti ranką, žinokit, kad fantazijai ribų nėra, o etiketą tokioje situacijoje galima ir pamiršt, tad sveikinkis su pirštine, sumuškime kojomis ar dar kaip įmantriai – sukurkite saugų pasisveikinimo būdą!

Tiesa, primenama, kad nepaprasta padėtis šalyje privertė imtis papildomų atsargos priemonių.

Sostinės baras nurodė, kad dažniau vėdins patalpas plačiai pravėrus langus iki tol, kol patalpoje tikrai bus gaivus oras, o ne iki frazės „man jau truputi šalta, uždaryk langus“.

Tikinama, kad svarbiausiose vietose bare bus rankų dezinfekcijos priemonių, didesnė židinio kaitra. Kartu lankytojai raginami dažniau plauti rankas ir jas kitaip dezinfekuoti, atsiskaityti banko kortele, vengti dalintis maistu ir gėrimais iš vieno indo. Prastai besijaučiantieji raginami likti namie, kreiptis į medikus.

„Atsipalaiduojame ir iki susitikimų šiandien ir poryt, o vėliau kaip apribojimai ir draudimai lems!“, – kvietimą baigė vienas sostinės baras.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Aurelijus Veryga

Sveikatos apsaugos ministras A.Veryga ketvirtadienį sakė, kad naktiniai klubai dėl koronaviruso grėsmės dviem savaitėms turėtų stabdyti veiklą.

„Matėt, kaip atrodo Vilniaus gatvė vakare ir kokia ten yra žmonių sankaupa. Tai tikslas yra jų išvengti, nesvarbu, kokiame formate“, – pabrėžė jis.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Jaunimo linksmybės Vilniaus gatvėse 2018 m.

„Naktiniai klubai, kuriuose susirenka daug žmonių, turėtų veiklą sustabdyt dviem savaitėms. Tai yra ne rekomendacija, tai yra privaloma vykdyti“, – teigė sveikatos apsaugos ministras.

A.Veryga taip pat pridūrė, kad reikalavimas įsigalioja nuo penktadienio septintos ryto, tačiau jis negalios vietoms, kuriose teikiamos maitinimo paslaugos.

„Pats baras, jeigu ten maitinimas, nedaug žmonių, mes maitinimo paslaugų neribojam“, – sakė ministras.

Pats baras, jeigu ten maitinimas, nedaug žmonių, mes maitinimo paslaugų neribojam.

Pasak jo, iš pradžių tai turėtų kontroliuoti patys žmonės, tačiau vėliau naktiniams klubams, kurie nepaisys draudimo, gali grėsti baudos.

Related posts

Rinkimuose balsavo beveik penktadalis rinkėjų

15MIN.LT

Klaipėdoje Tylos gatvėje benamis pavogė kompiuterį

15MIN.LT

Istoriniai rinkimai Jungtinėje Karalystėje lems „Brexit“ ateitį

15MIN.LT