15min.lt

Koronavirusas pasaulyje: Prancūzijoje 800 naujų užsikrėtimo atvejų per parą, D.Trumpas žada išsitirti

Visame pasaulyje nuo koronaviruso mirė jau daugiau kaip 5 tūkst. žmonių, užsikrėtusiųjų skaičius jau viršija 136 tūkst. Užkrato atvejų iš viso fiksuojama 123-ose pasaulio šalyse.

Penktadienio vakarą JAV prezidentas Donaldas Trumpas šalyje paskelbė nepaprastąją padėtį. Lenkija, Danija, Ukraina ir Čekija nurodė uždarančios savo šalių sienas. Estijoje užsikrėtimų koronavirusu skaičius penktadienį šoktelėjo iki 79, virusas jau plinta tarp žmonių šalies viduje. Daugelyje pasaulio šalių uždarytos mokyklos ir taikomi apribojimai dėl kelionių.

Naujausias žinias apie koronaviruso plitimą pasaulyje sekite žemiau:


Tiesiogiai:

 30 s.

Naujausi Viršuje

Naujausi Apačioje

D.Trumpas sako „veikiausiai“ greitai išsitirs dėl koronaviruso

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pareiškė, kad „veikiausiai“ greitai išsitirs dėl naujojo koronaviruso, nors pabrėžė, kad jam nepasireiškia jokie simptomai.

Per Baltuosiuose rūmuose vykusią spaudos konferenciją prezidentas buvo prašomas atsakyti, ar jis bus ištirtas, nes paaiškėjo, kad jis turėjo kontaktą su vienu brazilų pareigūnu, kuriam buvo diagnozuota koronaviruso sukeliama liga COVID-19.

D.Trumpas iš pradžių sakė, kad jam nepasireiškia jokie simptomai, ir pabrėžė, kad „mes nenorime, jog tirtųsi žmonės be simptomų“.

Tačiau paklaustas apie jo kontaktą su minėtu Brazilijos pareigūnu jo rezidencijoje Floridoje, jis pareiškė: „Nesakiau, kad nebūsiu tiriamas.“

D.Trumpas sakė, kad „veikiausiai“ tai įvyks „gana greitai“.

„Ne dėl tos priežasties, bet dėl to, kad manau, jog bet kokiu atveju tai padarysiu“, – kalbėjo prezidentas.

Saudo Arabija dėl koronaviruso stabdo tarptautinius skrydžius

Saudo Arabija šeštadienį paskelbė, kad dėl koronaviruso protrūkio dviem savaitėms stabdo tarptautinius skrydžius.

„Karalystės vyriausybė nusprendė sustabdyti tarptautinius skrydžius dviem savaitėms (pradedant nuo sekmadienio, kovo 15-osios) kaip dalį pastangų užkirsti kelią koronaviruso plitimui“, – per tviterį paskelbė Užsienio reikalų ministerija.

JAV Atstovų Rūmai priėmė įstatymą dėl koronaviruso pagalbos paketo

JAV Atstovų Rūmai ankstų šeštadienį didele balsų persvara priėmė įstatymą dėl koronaviruso pagalbos paketo nuo protrūkio nukentėjusiems amerikiečiams.

Teisės aktas buvo priimtas 363 balsais prieš 40 ir dabar keliaus į Senatą. Prezidentas Donaldas Trumpas jau anksčiau socialiniame tinkle „Twitter“ išreiškė palaikymą šiam įstatymui ir ragino demokratus ir respublikonus už jį balsuoti.

Prancūzija praneša apie 800 naujų užkrato atvejų per parą

Prancūzija pranešė apie 800 naujų užkrato atvejų per parą nuo ketvirtadienio iki penktadienio. Tai paskelbė Prancūzijos sveikatos ministras Olivier’is Veran’as.

Tai yra itin dramatiškas šuolis. Vos prieš keletą dienų, Prancūzija pranešdavo apie 200 užkrato atvejų per parą, kas jau ir taip kėlė didelį nerimą dėl didėjančio ligos protrūkio šalyje.

Prancūzijoje šiuo metu užsikrėtusiųjų jau yra daugiau kaip 3,6 tūkst., 79 žmonės mirė.

Nuo koronaviruso mirė jau daugiau kaip 5 tūkst. žmonių

Nuo koronaviruso pasaulyje mirė jau daugiau kaip 5 tūkst. žmonių, užsikrėtusiųjų skaičius jau viršija 136 tūkst. Užkrato atvejų iš viso fiksuojama 123-ose pasaulio šalyse.

Kinija išlieka labiausiai paveikta šalimi pasaulyje, čia užsikrėtę yra daugiau kaip 81 tūkst. žmonių, tačiau pastarosiomis dienomis šalis praneša gerokai sumažėjusius naujų atvejų skaičius.

Europoje nuo koronaviruso labiausiai kenčia Italija – šalyje jau daugiau kaip 15 tūkst. užsikrėtimo atvejų. Irane – 11 tūkst. užsikrėtimo atvejų.

Kitas atnaujinimas po:

30 s.

PSO: Europa tapo COVID-19 pandemijos „epicentru“

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) penktadienį pareiškė, kad Europa tapo pasaulinės koronaviruso pandemijos „epicentru“, ir perspėjo, kad neįmanoma prognozuoti, kada protrūkis pasieks savo piką.

„Europa dabar tapo pandemijos epicentru“, – per virtualią spaudos konferenciją sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

Jis nurodė, kad žemyne dabar yra „daugiau atvejų ir mirčių nei visame pasaulyje kartu sudėjus, neskaičiuojant Kinijos“.

„Kiekvieną dieną dabar pranešama apie daugiau atvejų, nei skelbta Kinijoje tenykštės epidemijos įkarštyje“, – sakė jis, kalbėdamas apie užsikrėtimo koronaviruso sukeliamos ligos COVID-19 atvejų skaičių kitose pasaulio šalyse.

Kinijoje praėjusiais metais atsiradęs virusas visame pasaulyje jau pareikalavo per 5 tūkst. gyvybių, juo užsikrėtė daugiau nei 134 tūkst. žmonių.

PSO atstovų komentarai pasirodė Europos ir kitoms pasaulio šalims ėmusis griežtų priemonių, kuriomis siekiama sustabdyti viruso plitimą. Daugelyje šalių uždarytos mokyklos ir taikomi apribojimai dėl kelionių.

15min vizualizacija/Koronaviruso simptomai

15min vizualizacija/Koronaviruso simptomai

Related posts

Estijos teismas nesutiko pirma laiko paleisti už bendradarbiavimą su FSB nuteisto ruso

15MIN.LT

Turkija: atkeliavo pirmoji rusiškų raketų sistemų S-400 siunta

15MIN.LT

D.Trumpas: Kim Jong Unas nori dar kartą susitikti, atsiprašo už raketų bandymus

15MIN.LT