15min.lt

Koronavirusas pasaulyje: Prancūzijoje per parą 800 naujų atvejų, Latvijoje iš viso 26

Visame pasaulyje nuo koronaviruso mirė jau daugiau kaip 5 tūkst. žmonių, užsikrėtusiųjų skaičius jau viršija 136 tūkst. Užkrato atvejų iš viso fiksuojama 123-ose pasaulio šalyse.

Penktadienio vakarą JAV prezidentas Donaldas Trumpas šalyje paskelbė nepaprastąją padėtį. Lenkija, Danija, Ukraina ir Čekija nurodė uždarančios savo šalių sienas. Estijoje užsikrėtimų koronavirusu skaičius penktadienį šoktelėjo iki 79, virusas jau plinta tarp žmonių šalies viduje. Daugelyje pasaulio šalių uždarytos mokyklos ir taikomi apribojimai dėl kelionių.

Naujausias žinias apie koronaviruso plitimą pasaulyje sekite žemiau:


Tiesiogiai:

 30 s.

Naujausi Viršuje

Naujausi Apačioje

Latvijoje koronaviruso atvejų padaugėjo iki 26

Latvijoje per praėjusią parą nustatyti dar devyni koronaviruso atvejai, ir bendras užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 26, šeštadienį paskelbė Ligų profilaktikos ir kontrolės centras.

Per praėjusią parą buvo ištirti 258 ėminiai dėl koronaviruso sukeliamos ligos COVID-19, devyni iš jų buvo teigiami.

Penktadienį Latvijoje buvo paskelbta nepaprastoji padėtis, kuri galios iki balandžio 14 dienos. Vyriausybė ragina latvius vengti kelionių į užsienį.

Šalyje atšaukti ir uždrausti visi vieši renginiai, skirti daugiau kaip 200 žmonių.

Atvykstantieji į Naująją Zelandiją turės 14 dienų izoliuotis

Lankytojai iš užsienio, atvykstantys į Naująją Zelandiją, privalės 14 dienų izoliuotis, siekiant sulėtinti naujojo koronaviruso plitimą, šeštadienį pranešė šalies premjerė Jacinda Ardern.

Ministrė pirmininkė sakė, kad ši „beprecedentė ir plataus užmojo“ priemonė įsigalios sekmadienio vidurnaktį ir paveiks visus keliautojus, išskyrus Ramiojo vandenyno salų gyventojus.

J.Ardern sakė, kad atokiau esanti Naujoji Zelandija iki šiol palyginti nesmarkiai nukentėjo nuo koronaviruso – šalyje užfiksuoti šeši viruso atvejai ir nė vienos mirties, – bet paskelbus pasaulinę pandemiją sergančiųjų neišvengiamai daugės.

„Bet turime padaryti, ką galime, kad sulėtintume mastą, kiek ir kaip greitai turėsime [daugiau] atvejų“, – žurnalistams sakė premjerė.

J.Ardern sakė, kad sprendimas dėl karantino bus peržiūrėtas po 16 dienų.

Premjerė taip pat nurodė, kad Naujoji Zelandija bent iki birželio 30-osios neįsileis jokių kruizinių laivų, o šalies piliečiams patariama atsisakyti nebūtinų kelionių į užsienį.

D.Trumpas sako „veikiausiai“ greitai išsitirs dėl koronaviruso

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pareiškė, kad „veikiausiai“ greitai išsitirs dėl naujojo koronaviruso, nors pabrėžė, kad jam nepasireiškia jokie simptomai.

Per Baltuosiuose rūmuose vykusią spaudos konferenciją prezidentas buvo prašomas atsakyti, ar jis bus ištirtas, nes paaiškėjo, kad jis turėjo kontaktą su vienu brazilų pareigūnu, kuriam buvo diagnozuota koronaviruso sukeliama liga COVID-19.

D.Trumpas iš pradžių sakė, kad jam nepasireiškia jokie simptomai, ir pabrėžė, kad „mes nenorime, jog tirtųsi žmonės be simptomų“.

Tačiau paklaustas apie jo kontaktą su minėtu Brazilijos pareigūnu jo rezidencijoje Floridoje, jis pareiškė: „Nesakiau, kad nebūsiu tiriamas.“

D.Trumpas sakė, kad „veikiausiai“ tai įvyks „gana greitai“.

„Ne dėl tos priežasties, bet dėl to, kad manau, jog bet kokiu atveju tai padarysiu“, – kalbėjo prezidentas.

Saudo Arabija dėl koronaviruso stabdo tarptautinius skrydžius

Saudo Arabija šeštadienį paskelbė, kad dėl koronaviruso protrūkio dviem savaitėms stabdo tarptautinius skrydžius.

„Karalystės vyriausybė nusprendė sustabdyti tarptautinius skrydžius dviem savaitėms (pradedant nuo sekmadienio, kovo 15-osios) kaip dalį pastangų užkirsti kelią koronaviruso plitimui“, – per tviterį paskelbė Užsienio reikalų ministerija.

JAV Atstovų Rūmai priėmė įstatymą dėl koronaviruso pagalbos paketo

JAV Atstovų Rūmai ankstų šeštadienį didele balsų persvara priėmė įstatymą dėl koronaviruso pagalbos paketo nuo protrūkio nukentėjusiems amerikiečiams.

Teisės aktas buvo priimtas 363 balsais prieš 40 ir dabar keliaus į Senatą. Prezidentas Donaldas Trumpas jau anksčiau socialiniame tinkle „Twitter“ išreiškė palaikymą šiam įstatymui ir ragino demokratus ir respublikonus už jį balsuoti.

„Šiame įstatyme įgyvendinami mano nurodymai dėl nemokamų koronaviruso testų ir apmokamų nedarbingumo atostogų paveiktiems amerikiečių darbuotojams“, – parašė D.Trumpas tviteryje.

Jis pridūrė, kad nurodė iždo ir darbo sekretoriams imtis priemonių, kad dėl naujo įstatymo nenukentėtų smulkusis verslas.

„Raginu visus respublikonus ir demokratus susivienyti ir BALSUOTI UŽ!“ – parašė D. Trumpas.

„Visuomet teiksiu prioritetą amerikiečių šeimų sveikatai ir gerovei, – tęsė jis. – Laukiu galimybės pasirašyti galutinį įstatymą kaip galima greičiau!“

Prancūzija praneša apie 800 naujų užkrato atvejų per parą

Prancūzija pranešė apie 800 naujų užkrato atvejų per parą nuo ketvirtadienio iki penktadienio. Tai paskelbė Prancūzijos sveikatos ministras Olivier’is Veran’as.

Tai yra itin dramatiškas šuolis. Vos prieš keletą dienų, Prancūzija pranešdavo apie 200 užkrato atvejų per parą, kas jau ir taip kėlė didelį nerimą dėl didėjančio ligos protrūkio šalyje.

Prancūzijoje šiuo metu užsikrėtusiųjų jau yra daugiau kaip 3,6 tūkst., 79 žmonės mirė.

Nuo koronaviruso mirė jau daugiau kaip 5 tūkst. žmonių

Nuo koronaviruso pasaulyje mirė jau daugiau kaip 5 tūkst. žmonių, užsikrėtusiųjų skaičius jau viršija 136 tūkst. Užkrato atvejų iš viso fiksuojama 123-ose pasaulio šalyse.

Kinija išlieka labiausiai paveikta šalimi pasaulyje, čia užsikrėtę yra daugiau kaip 81 tūkst. žmonių, tačiau pastarosiomis dienomis šalis praneša gerokai sumažėjusius naujų atvejų skaičius.

Europoje nuo koronaviruso labiausiai kenčia Italija – šalyje jau daugiau kaip 15 tūkst. užsikrėtimo atvejų. Irane – 11 tūkst. užsikrėtimo atvejų.

Kitas atnaujinimas po:

30 s.

PSO: Europa tapo COVID-19 pandemijos „epicentru“

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) penktadienį pareiškė, kad Europa tapo pasaulinės koronaviruso pandemijos „epicentru“, ir perspėjo, kad neįmanoma prognozuoti, kada protrūkis pasieks savo piką.

„Europa dabar tapo pandemijos epicentru“, – per virtualią spaudos konferenciją sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

Jis nurodė, kad žemyne dabar yra „daugiau atvejų ir mirčių nei visame pasaulyje kartu sudėjus, neskaičiuojant Kinijos“.

„Kiekvieną dieną dabar pranešama apie daugiau atvejų, nei skelbta Kinijoje tenykštės epidemijos įkarštyje“, – sakė jis, kalbėdamas apie užsikrėtimo koronaviruso sukeliamos ligos COVID-19 atvejų skaičių kitose pasaulio šalyse.

Kinijoje praėjusiais metais atsiradęs virusas visame pasaulyje jau pareikalavo per 5 tūkst. gyvybių, juo užsikrėtė daugiau nei 134 tūkst. žmonių.

PSO atstovų komentarai pasirodė Europos ir kitoms pasaulio šalims ėmusis griežtų priemonių, kuriomis siekiama sustabdyti viruso plitimą. Daugelyje šalių uždarytos mokyklos ir taikomi apribojimai dėl kelionių.

15min vizualizacija/Koronaviruso simptomai

15min vizualizacija/Koronaviruso simptomai

Related posts

Seimas sugriežtino pusiau automatinių ginklų prieinamumą

15MIN.LT

Prekybos centre Klaipėdoje dujiniu pistoletu apsiginklavęs vyras nusprendė pašaudyti

15MIN.LT

Meksika blokavo 1,2 tūkst. migrantų iš Centrinės Amerikos „karavaną“

15MIN.LT