Melas feisbuke: dažnai geriamas vanduo nuo koronaviruso nesaugo

Su redakciją susisiekė skaitytojai dalinasi panašia pranešimo versija, kurioje teigiama, kad žinią skelbia Kanados vyriausybė. Įrašas taip pat melagingas.

Įrašu socialiniame tinkle patariama kas ketvirtį valandos gerti vandenį. Teigiama, kad tai padės sustabdyti viruso plitimą, jei šis patektų į burną.

Klaidingai skelbiama, kad virusas žūsta 26-27 laipsnių temperatūroje.

15min skaitytojo nuotr./Klaidinanti žinutė

„Plačiai pasklidusi informacija apie patarimus dėl COVID-19 iš Stanfordo ligoninės valdybos nėra susiję su mūsų ligoninę ir skleidžia netikslią informaciją“, – JAV žurnalistams sakė Stanfordo ligoninės atstovė spaudai Lisa Kim.

Vengti savigydos

SAM pastebi, kad geriausias būdas apsisaugoti nuo ligų – dažnai ir atidžiai plauti rankas vandeniu su muilu. Nesant galimybės pasiekti vandens, rekomenduojama naudoti rankas dezinfekuojančius skysčius.

Feisbuke platinamas laiškas – melagingas. Laiško autoriai nėra nurodomi, dalis patiekiamos informacijos yra klaidinanti.

Rekomenduojama vengti informacijos apie savigydą ir naudotis oficialiuose šaltiniuose pateikiama informacija. Kitu atveju galima nukentėti.

Patarimų, kaip kovoti su COVID-19 būta itin spalvingų. Pavyzdžiui virusui siaučiant Azijoje, vietiniuose socialiniuose tinkluose buvo pasirodę siūlymų virusą gydyti sveikatai pavojingomis medžiagomis, pavyzdžiui balikliu ar narkotikais.

Oficialią informaciją galima rasti Vyriausybės, SAM ir Užsienio reikalų ministerijos tinklalapiuose bei kreiptis į visą parą veikiančią oficialią karštąją liniją telefonu +370 618 79984.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“ programa, kuria siekiama stabdyti melagingų naujienų plitimą socialiniame tinkle.