Eurokomisarė ragina nepanikuoti dėl koronaviruso Europos Sąjungoje

Naujasis koronavirusas Europai kelia susirūpinimą, bet panikai priežasčių nėra, trečiadienį sakė Europos Sąjungos sveikatos apsaugos komisarė Stela Kirjakides, Italijai grumiantis su trečiu pagal dydį protrūkiu pasaulyje.

Graikija trečiadienį pranešė apie pirmąjį šalyje užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejį – ši liga diagnozuota neseniai Italijos šiaurėje apsilankiusiai moteriai. Pranešama ir apie pirmąjį atvejį Pietų Amerikoje, skelbia „Sky News“.

Atnaujinta 15.06

„Tai susirūpinimą kelianti situacija, bet negalime pasiduoti panikai“, – Romoje žurnalistams sakė S. Kirjakides, prieš tai susitikusi su Italijos sveikatos apsaugos ministru Roberto Speranza.

„Taip pat privalome būti budrūs, kai kalbama apie dezinformaciją ir ksenofobinius pareiškimus, kurie klaidina piliečius ir verčia abejoti valstybės pareigūnų darbu“, – sakė eurokomisarė.

Trečiadienį italų pareigūnai paskelbė apie 12-tą mirties atvejį, susijusį su koronaviruso protrūkiu, ir apie naują užregistruojamų atvejų skaičiaus šuolį. Dabartinis užsikrėtimo atvejų skaičius Italijoje yra 374.

Remiantis šalies civilinės saugos departamento statistika, dar antradienio vakarą užsikrėtimo atvejų buvo 322, o mirčių – 10.

Tai kol kas rimčiausias ligos COVID-19 protrūkis Europoje.

Užsikrėtimai Tenerifėje

Pirmadienį Ispanija pranešė, kad jai priklausančioje Tenerifės saloje patvirtintas užsikrėtimas koronavirusu. Tai iš Italijos Lombardijos regiono čia atostogauti atvykęs medikas. Diagnozavus koronavirusą, buvo karantinuota visi virš tūkstančio viešbučio H10 „Costa Adeje Palace Hotel“ svečių. Tarp jų – ir trys lietuviai.

BBC šaltinių duomenimis, koronavirusas diagnozuotas ir mediko žmonai. Viešbučio tinklalapyje nurodyta, kad įstaiga bus uždaryta „bent kelioms dienoms“.

„Sky News“ cituojami Kanarų salų pareigūnai nurodė, kad koronavirusu yra užsikrėtę ir dar 2 viešbučio svečiai, keliavę kartu su minėtu mediku.

PSO: daugiau užsikrėtimų ne Kinijoje, o užsienyje

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį teigė, kad dabar per parą fiksuojamų naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų yra daugiau už Kinijos ribų nei pačioje Kinijoje, tai žymi tam tikrą ligos eigos permainą.

„Vakar naujų koronaviruso atvejų už Kinijos ribų skaičius pirmą kartą peraugo Kinijoje užfiksuotų naujų atvejų skaičių“, – aukšto rango diplomatams Ženevoje sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

Jungtinių Tautų (JT) sveikatos agentūra nurodė, kad antradienį Kinijoje buvo patvirtinta 411 užsikrėtimo atvejų, o už Kinijos ribų – 427.

Užsikrėtimas Graikijoje

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas sakė, kad 38 metų moteris gydoma Salonikų miesto ligoninėje ir kad jos būklė yra gera.

Graikijos Vyriausybė antradienį paskelbė masinio koronaviruso protrūkio atveju uždarysianti kai kurias viešąsias erdves ir apribosianti susisiekimą.

Sveikatos apsaugos institucijos Brazilijoje trečiadienį taip pat paskelbė, kad San Paulo mieste vyrui buvo diagnozuotas Covid-19 – tai reiškia, kad koronavirusas dabar pasiekė visus žemynus, išskyrus Antarktidą.

Trečiadienio rytą buvo pranešta, kad Jungtinių valstijų kariuomenėje nustatytas pirmasis koronaviruso atvejis diagnozuotas 23-ejų kariui, dislokuotam Pietų Korėjoje. Šiuo metu jis laikomas karantine, savo namuose. Sveikatos specialistai jį prižiūri siekdami nustatyti ar jis neturėjo kontakto su kitais asmenimis, rašo CNN.

Šiuo metu Italija yra labiausiai naujojo koronaviruso sukeliamos ligos COVID-19 paveikta Europos valstybė – joje nustatyta daugiau kaip 300 užsikrėtimo atvejų, o 11 pacientų mirė.

Koronaviruso plitimas pasaulyje

Sveikatos komisija Pekine trečiadienį pranešė, kad kronavirusas čia pražudė dar 52 žmones. Bendras aukų Kinijoje skaičius pasiekė 2 715. Naujų susirgimų padaugėjo 406 iki 78 000.

Taip pat skaitykite

Visi nauji mirties atvejai ir beveik visos naujos infekcijos registruotos labiausiai epidemijos paveiktoje Hubėjaus provincijoje. Likusiai šalies daliai teko tik penkios naujos infekcijos.

Vienas 60-metis tapo pirmuoju Prancūzijos piliečiu, mirusiu dėl naujojo koronaviruso infekcijos komplikacijų, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija

Salvadoras uždraudė į šalį atvykti asmenims iš Italijos ir Pietų Korėjos. Salvadoro piliečiai ir diplomatai, atvyksiantys iš šių šalių, 30 dienų turės praleisti karantine, tviteryje rašė prezidentas Nayibas Bukelė.

Pietų Korėjoje fiksuota daugiausiai viruso atvejų už Kinijos ribų. Bendras infekuotų asmenų skaičius čia išaugo iki 1 146. Mirčių padaugėjo iki 10. Iš naujų atvejų 134 fiksuoti Tegu mieste, kur yra Shincheonji bažnyčia, kuri siejama su viruso protrūkiu.

Koronavuruso epidemijai kilus Italijoje, apie sukėlėją praneša vis daugiau Europos šalių. Apie Covid-19 atvejus antradienį skelbė Austrija, Kroatija, žemyninė Ispanija ir Šveicarija. Virusas gresia išplisti ir Persijos įlankose regione.

Taip pat skaitykite